Close Menu
    Ultimele stiri

    Biografia care a făcut imposibil contraatacul: cum a anulat Daniel Gheorghe, fără să-și dea seama, manualul atacurilor de partid

    mai 13, 2026

    Tineretul Social Democrat Arad își schimbă liderul: cine este Daniel Emanuel Gheorghe

    mai 11, 2026

    „Rezolvat! Patronul FCSB anunță transferul unui jucător”

    ianuarie 16, 2026
    Pe Subiect
    SUBSCRIBE
    • Politica
    • Justitie
    • Sanatate
    • Sport
    • Diverse
    • Justitie
    • Advertoriale
    • Anunturi comerciale
    • Editoriale
    • Social
    Pe Subiect
    Home»Sanatate»Pacienții se externează după scandalul de la Pantelimon.
    Sanatate

    Pacienții se externează după scandalul de la Pantelimon.

    august 16, 2024Niciun comentariu2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr WhatsApp Telegram Email
    Pacientii se externeaza dupa scandalul de la Pantelimon
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Terorizat de „Saloanele Morții”: Fuga Pacienților de la Spitalul Sfântul Pantelimon

    Într-un peisaj medical deja tensionat, Spitalul Sfântul Pantelimon din Capitală a devenit epicentrul unui scandal de proporții, care a stârnit un val de panică printre pacienți. Sute de persoane internate, unele chiar în pragul operațiilor necesare, au cerut să fie externate pe propria semnătură. Motivul? O frică viscerală de a nu deveni următoarea victimă în așa-numitele „saloane ale morții”, unde se zvonește că medicii decid arbitrar cine merită să trăiască și cine nu.

    Decizii de Viață și Moarte: O Expertiză Medico-Legală Șocantă

    Cazul unui pacient de 54 de ani, decedat în condiții suspecte, a adus în lumina reflectoarelor practici îngrijorătoare din cadrul spitalului. Expertiza medico-legală a relevat detalii șocante, amplificând temerile legate de siguranța și etica medicală în această instituție. Aceste dezvăluiri au determinat mulți pacienți să refuze internarea la Spitalul Sfântul Pantelimon, chiar și în situații de urgență, preferând să își riște sănătatea decât să cadă pradă unui sistem perceput ca fiind corupt și periculos.

    Reorganizarea Traseului Ambulanțelor: O Măsură de Urgență

    În fața refuzului categoric al pacienților de a fi duși la Spitalul Sfântul Pantelimon, autoritățile au fost nevoite să reorganizeze traseul ambulanțelor. Inițial, Spitalul Clinic de Urgență din Capitală era destinat să preia cazurile urgente destinate Spitalului Sfântul Pantelimon. Însă, într-o încercare de a restabili încrederea publicului în sistemul medical, responsabilitatea pentru aceste cazuri a fost transferată la Spitalul SRI, o mișcare care subliniază gravitatea situației și eforturile de a proteja pacienții de potențialele pericole.

    Sursa: Realitatea.net

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    admin
    • Website

    Related Posts

    Ministrul Sănătății explică scandalul analizelor.

    ianuarie 15, 2026

    Cum va funcționa platforma „eSănătatea mea”?

    ianuarie 13, 2026

    Rogobete exclude tăierile de 10% în Sănătate.

    ianuarie 13, 2026

    Alexandru Rogobete anunță educație pentru sănătate

    ianuarie 9, 2026

    Vânzare de bunuri

    ianuarie 9, 2026

    Rogobete, discuții la Madrid despre reformarea gărzilor

    ianuarie 8, 2026
    Add A Comment

    Comments are closed.

    • Politica de Confidențialitate
    • Termeni și Condiții
    • Politica cookies
    • Contact
    • Facebook
    • Politica
    • Sanatate
    • Sport
    • Diverse

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.